Őszi méregtelenítés gyógynövényekkel

Ha egy állat megbetegszik, gyakran kilométereket vándorol bizonyos, speciális hatóanyagokat tartalmazó növényekért. Például ha a mezei nyulat róka veszi üldözőbe és a nyúl megmenekül, akkor addig kutat, amíg kalciumot tartalmazó, nyugtató hatású növényre nem talál.

 „Az állat okosabb nálunk, nem eszik akkor, amikor beteg, így szervezete könnyebben visszanyeri egyensúlyi állapotát. Természetes ösztönünk ugyanis időnként böjtre szólít bennünket, amikor étvágytalanok vagyunk, vagy betegség idején is, azonban többnyire elnyomjuk ezt a jelzéstétvágykeltéssel, erőltetett evéssel.”
(Dr. Oláh Andor)

 

A vegyes étrend káros, betegségokozó hatását a népi gyógyászatban „csömörnek” nevezték. Ezt az állapotot feloldani szükségszerűen csak koplalással tudták, azaz néhány napos böjttel ellensúlyozták elődeink.

„Negyvenedik életév után legtöbbet segít rajtunk az a táplálék, amit nem ettünk meg.”
(Lodovico Cornaro velencei dózse).

Értelmetlen salaktalanítás?

„Tudományos és orvosi szempontból a salaktalanítás, méregtelenítés értelmetlen, mivel az emésztés és anyagcsere normális működése esetén a szervezet minden olyan anyagot magától kiválaszt, amelyre nincs szüksége.” – olvashattuk a minap egy közismert internetes honlapon.

A megállapítás továbbgondolásra érdemes. Lássuk csak, miért:

  • Ki mondhatja el magáról, hogy anyagcseréje teljesen normális, egészséges, vagyis szervezete mindent tökéletesen kiválaszt, méregtelenít?
  • Gyakran halljuk orvosi rendelőkben bizonyos betegségek diagnosztizálásakor, hogy diétázzon, kevesebb kalóriát vigyen be, szénhidrátbevitelét csökkentse. Vagy például bizonyos orvosi vizsgálatoknál lerakódásokat találtak az érrendszerben… A vastagbél számos területén lerakódásokat észleltünk, ezért javasolt ilyen-olyan diéta követése stb.

Természetgyógyászati szempontból a „lerakódásnak”, „salakanyagnak” nevezett anyagokat a gyógynövények, a természet adta lehetőségek bevonásával, nem utolsósorban pedig a népgyógyászat évszázados – bizonyos népeknél évezredes – tapasztalatával segíthetjük eltávolítani a szervezetből.

A böjt, böjtölés története az ókorba nyúlik vissza, amikor a vallási ünnepeket egybekötötték a megelőző böjttel. A hívők a testükben felhalmozódott salakanyagok mellett a mérgező, tisztátalan gondolatoktól is megszabadultak.

A böjt és a hozzá tartozó fogalomkör

A magyar néphagyományban is gyakran találkozunk a böjt fogalmával. A böjt élettani hatásai mellett kapcsolódik különböző fogadalmak, megvalósítandó célok, bűnbocsánat kéréséhez, vagyis nemcsak testileg, hanem lelkileg is segít a megtisztulásban.

„A múlthoz visszatérés nem jelent visszafelé menést, hanem csupán azt, hogy felvesszük a kapcsolatot az évezredes tapasztalatokkal, hogy jobb körülmények között tovább haladhassunk.”

(Lichtenhaeler)


Amikor elhatározzuk, hogy méregtelenítünk, jó, ha tudjuk azt is, milyen salakanyagoktól szabadulhatunk meg a tisztítás, méregtelenítés, böjtölés során:

  • Szervetlen anyagok, mész, gipsz stb., de kristályos ásványi anyagok (húgysav is) találhatók a kötőszövetekben.
  • Koleszterin és más szerves anyagok – kalciummal vegyülve – lerakódhatnak az érfalakon.
  • A fehérje-anyagcsere termékei, aminosavak sejtközi szövetekben, sejtfalakon rakódhatnak le.
  • Nyálkahártya-hurutosodás (középfülben, homloküregben, orrban, garatban, de hörgőkben, bélrendszerben stb. is)
  • A víz többletétől az ödémáig. A káros anyagok gyakran feloldódnak a szervezetben felhalmozódott vízben.
  • Zsírlerakódás a zsírraktározó sejtekben (a zsírban sokféle méreganyag van jelen oldott formában.)
  • Savak előfordulása – elsősorban húgysav, oxálsav, foszforsav –, melyek a szervezet pH tartományát kedvezőtlen irányba tolhatják el.
  • Szerves és szervetlen mérgek a környezetből (ólom, benzol, tartósító szerek stb.), gyógyszerek maradványai.
  • A vastagbélben lerakódott régi ürülékmaradványok, melyek adott esetben bélrenyheséghez is vezethetnek.

Ráhangolódni a folyamatra

a-test-es-a-lelek-egyensulya-a-lelek-meregtelenitese-300x131 Őszi méregtelenítés gyógynövényekkelÁtgondolva azokat a káros anyagokat, amelyek terhelik a szervezetet, érdemes megfontolni, ráhangolódni a tisztítási, méregtelenítési folyamat szükségességére. A ráhangolódás nemcsak testi, hanem lelki értelemben is fontos, a kúra sikeréhez mindenképpen hozzájárul. A „lelki mérgek” erősítik a testünkben jelen lévő káros anyagok hatásait, gyakran megbetegítenek. Próbáljunk megtisztulni lelkünkben is a bennünket ért káros érzelmektől. A magyar nyelvben oly tisztán megfogalmazott szavak jelentését gondoljuk át, magunkban ismételgetve: megbocsátás, elengedés, bizalom, szeretet…

Célszerű a kúra kezdetét évszakváltáshoz kötni. Sokfajta méregtelenítési módszer létezik, ajánlatos tapasztalattal rendelkező szakember tanácsát kérni.

Kezdjük az emésztőrendszerrel!

Javaslom elsőként az emésztőrendszer megerősítését, ezzel a káros, allergizáló anyagok csökkentését. Ez a szakasz felkészíti a szervezetet a tisztulási folyamatra. Első helyen szerepelhetnek azok a gyógynövények, amelyek erősítik emésztőrendszerünket. Ilyen lehet: édeskömény, kapor, gyömbér, csalán, menta, citromfű stb.

Zöldségfélék között: édesburgonya, kömény, paradicsom.

Gyümölcsök: bogyósok (szeder, málna, fekete ribizli – méreganyagokat semlegesít). Ananász, amely emésztésünket segíti. Körte, alma, amely allergiaellenes hatású antioxidánsokat, rostot tartalmaz, emellett kedvezően befolyásolja a vércukorszintet is. (Időtartamát tekintve 42 napos a gyógynövényes tisztítókúra, mely személyre szabottan, biztonsággal kialakítható.)


Csökkentsük a külső méregforrásokat

Másodikként csökkenthetjük a testünket kívülről ért méreghatásokat (vegyi anyagok használata a háztartásban, kozmetikumokban stb.), különös tekintettel a bélrendszerben – elsősorban a vastagbélben – lévő lerakódások, toxinok káros hatásaira. A fitoterápia módszereivel ebben a szakaszban már a vastagbél méregtelenítése kap hangsúlyt. Ilyen gyógyhatású növények például a lenmag, mely ómega-3 zsírsavakat tartalmaz, vírus-, baktérium- és gombaölő (Candida) hatású; a szenna, a fokhagyma, a bíbor kasvirág.

A felsorolt gyógynövényekkel, valamint számos egyéb gyógynövény társításával javítjuk a bélműködést, elérhetjük a felhalmozódott méreganyagok távozását. Fő hangsúlyt kap a bélrendszer, a tüdő és a nyirokrendszer tehermentesítése. Ebben a szakaszban már erősebb az immunrendszer is, és fokozott ellenállást mutat a betegségekkel szemben.

Gyógynövények mellett a rostban gazdag ételek fogyasztása javasolt: rizs, köles, hajdina, sárgarépa, kelkáposzta (az egyik legjobb antioxidáns), hagyma, zöld saláták, fokhagyma, alma, vörös áfonya stb. Javasolható a zöldárpa és a búzafű levének, valamint olajos magvaknak a napi rendszerességgel való fogyasztása (dió, mogyoró, mandula).

Tisztító teák alkotórészei

meregtelenitestunetei Őszi méregtelenítés gyógynövényekkel
Kép forrása: baratno.hu

Az évszakváltó (tavaszi/őszi) tisztító-méregtelenítő teák legfontosabb gyógynövényei a teljesség igénye nélkül: nyírfalevél, aranyvessző, hársfavirág, bodzavirág és -bogyó, kamilla, borsmenta, orbáncfű, édeskömény, cickafarkfű, citromfű, borókabogyó, csalánlevél, lenmag.

A kúra után életenergiánk visszatér, könnyűnek és egészségesnek érezzük magunkat, immunrendszerünk ellenállóbbá válik. A belső tisztaság szellemi felszabadultsággal és belső egyensúllyal párosul.
Éljünk a lehetőséggel!

A webshopban elérhető

 

Cytosan

Kiemelt hatásterületei: méregtelenítés, immunrendszer, máj, belek, mozgásszervek, daganatok megelőzése és kiegészítő terápiája, energiaháztartás.
A máriatövis terméséből nyert szilimarint és borostyánkősavat is tartalmazó kálium-humát (tőzeg) koncentrátum. A legerősebb immunstimuláns készítmények sorába tartozik.
A tőzeg védi a sejteket, javítja az oxigénellátást, képes elpusztítani többféle baktériumot (köztük a gyomor- és nyombélfekélyt okozó Helicobacter pylorit), vírust (főleg a herpesz és cytomegalo vírusokat), gombát. Óvja a sejteket a különböző sugárzásoktól, beleértve a radioaktív és az ultraibolya (UV) sugárzást is. Sugárkezeléskor védi az egészséges szöveteket. Hozzájárul a szív- és érrendszeri betegségek megelőzéséhez. Védelmet nyújt a károsodott beleknek, hasmenés idején is ajánlott. Előnyösen hat mozgásszervi megbetegedésekben, a csontok és az ízületek elváltozásai esetén. Tovább a webshopra >> UZyPNLTQPBU21BGwWycn43-232x300 Őszi méregtelenítés gyógynövényekkel


Felhasznált irodalom:
Otfried D. Weise: Tisztító kúrák
Prof. Dr. Török Szilveszter: Megszentelt egészség

* * *

Személyes problémára, felmerülő kérdésre e-mailben szívesen válaszolok, egyéb személyes megkeresésre az esti órák alkalmasabbak.

Németh Imréné Éva
természetgyógyász, fitoterapeuta,klubvezető

Életmód-tanácsadás
Tel.: (20)-974-2394)

Szólj hozzá!

Kérdése van?

Ha úgy érzi, hogy tuduk segíteni, keressen bátran.

Elem hozzáadva a kosárhoz.
0 elemek - Ft