Édeskömény
Foeniculum vulgare Mill. Ismert még az alábbi neveken:magyar ánizs,olasz kömény Hazánkban termesztett, kellemes ízű, illatú gyógy- és közkedvelt fűszernövény. Fő hatásai:Hatásait gyógyító illóolajai adják, melyeket terméséből nyernek. Elsősorban szélgörcsoldó, antibakteriális …
Katángkóró, mezei katáng
Cichorium intybus L. Ismert még az alábbi neveken:katángkóró,cikória,vad cikória,mezei katáng Hazánkban utak mentén, de szinte mindenfelé vadon megtermő, évelő gyógynövény. Nemesített alfajának számít a cikória, melynek gyökeréből pótkávét készítenek, ez …
Kis ezerjófű
Centaurium erythrea RAFN. Ismert még az alábbi neveken:földepe,százforintosfű,epefű Plinius a föld epéjének nevezete el keserűanyag-tartalma miatt. Hazánkban bokros erdőszéleken, nedvesebb réteken gyakori gyógynövényünk. Fő hatásai:A növényben rendkívül keserű ízű hatóanyagok …
Máriatövis
Silybum Marianum L. Ismert még az alábbi neveken:máriabogáncs,tarkabogáncs,szilibum A Földközi-tenger melléki mediterrán vidékek napos, sziklás területeinek növénye. Közép-Európában, így hazánkban is termesztett egynyári gyógynövény, magtermése a gyógyszeripar nélkülözhetetlen alapanyaga. Fő …
Medveszőlő
Arctostaphylos Uva Ursi L. Ismert még az alábbi neveken:– Európában az Alpokban és a Tátrában tömegesen található, az alhavasi tájak sziklafelületein elterülő, örökzöld törpecserje. A nedves, lápos és mocsaras területeket, …
Őszi kikerics
Colchicum autumnale L. Ismert még az alábbi neveken:őszike, csicsiskoma, kikerics, guzsalyvirág Közép-európai flóraelem, amely az Északi-középhegységben és a Dunántúlon gyakori. Az üde, nyirkos rétek növénye, néhol tömegesen jelenik meg. Ritka …